SAKO - NÁBOJE
Paralelná výroba nábojov a zbraní v jednej firme je ojedinelá. Fínska firma SAKO LTD je právom hrdá na to, že Vám môže ponúknuť špičkové guľovnice i náboje do nich v perfektnej kvalite.

Vyrábať presné náboje po jednotlivých kusoch nepredstavuje vážny problém. Oveľa zložitejšie je vyrobiť 20 miliónov nábojov. Ale najzložitejšie je vyrobiť 10 miliónov nábojov tak, aby fungovali všetky rovnako, ako jeden kus. S takou filozofiou prichádzajú náboje SAKO.

Náboje sa vyrábajú z tých najkvalitnejších komponentov, ktoré zaručujú takmer stopercentnú opakovateľnosť výkonu a presnosti i medzi jednotlivými výrobnými sériami. Do nábojníc vlastnej výroby sa laboruje špičkový prach značky Vihtavuori.
Do nábojníc sa osadzujú strely
z vlastnej produkcie:
Super Hammerhead - SPBT Bonded core
Hammerhead - SP Bonded core
Gamehead - Soft point
Speedhead - Full metal jacket

ako i športové strely Range - FMJ a Super Range - konštrukcia Hollow Point Boat Tail.

Ďalšie strely od renomovaných
výrobcov sú:
Powerhead = Barnes TSX
Twinhead II = Swift A-Frame
Arrowhead = Nosler Ballistic Tip
Arrowhead II = Swift Scirocco II
Ramhead = Barnes Banded Solid
Racehead = Sierra MatchKing

Strely vyrobené firmou SAKO majú konštrukciu "Bonded", čo znamená, že olovené jadro je pevne spojené s plášťom strely a tak nedochádza k ich vzájomnému oddeleniu pri zásahu zveri. Strely majú riadenú deformáciu, preto sa pri prieniku telom zveri rovnomerne deformujú do tvaru hríbu. Vyznačujú sa minimálnou stratou hmotnosti a výbornou schopnosťou prenikať do hĺbky. Tieto vlastnosti striel vytvárajú spolu s vynikajúcou, opakovateľnou presnosťou streľby povestnú kvalitu nábojov SAKO.

Balistický kalkulátor nábojov SAKO

Ďalšie informácie v e-shope alebo na www.sako.fi , kde nájdete aj balistickú tabuľku na stiahnutie vo formáte pdf.

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player